Záhradný altánok

altanok

Mnohí z nás majú predstavu, že záhradné altánky patria len do sveta luxusných záhrad, zámockých parkov a na nóbl pozemky. Altánok v nás síce môže vzbudzovať pocity rešpektu, ale vedzte, že už dávno nie je určený len pre „vyvolených“. Záhradný altánok je v konečnom dôsledku roztomilý záhradný domček s okrasným aj praktickým významom.

 

Ak máte vo svojej záhrade trochu viac voľného miesta, určite vám odporúčame jeho kúpu. Zíde sa nielen pri významných slávnostných udalostiach, kde svojim romantickým tvarom dodá štýl pamätnej fotografii, alebo hoc aj len spomienke, no zachráni vás napríklad aj pred letnou búrkou, ktorá skazí vaše plány na grilovačku, či narodeninovú párty pod holým nebom.

Záhradný altánok – rozmar, či nutnosť?

Záhradný altánok poskytne svoje služby aj ako dokonalý úkryt pred pálivými slnečnými lúčmi pre vás, alebo vaše ratolesti. V altánku môžu páry zažiť aj svadobný obrad, keďže pôsobí dostatočne honosne a elegantne, či romantické zásnuby... Jeho využitie je jednoducho skutočne pestré, záleží len na vašej fantázii a ponúkanej príležitosti.

altanok 4

Ak túžite po kúpe záhradného altánku potrebujete mať vo svojej záhradke rovný povrch (ideálne betónový), minimálne s rozmermi 3x3 metre. Záhradný altánok si môžete zakúpiť s podlahou alebo aj bez – podľa vášho želania.

Ak sa rozhodnete pre kúpu altánku na mieru, nezabudnite si overiť samotného výrobcu, vypytujte sa na kvalitu dreva, na povrchovú úpravu, strešnú krytinu a pokiaľ nepatríte k domácim kutilom tak samozrejme aj na montáž.

Kúpou altánku priamo u výrobcu môžete aj ušetriť. Buď si zakúpite už zhotovený altánok, ktorý zvyčajne výrobcovia ponúkajú za podstatne nižšie ceny než nábytkárske predajne, alebo sa s ním dohodnete na cene, čo priamo v predajni zvyčajne nie je možné.

Go to top