Záhradný stôl

Zahradny stol

Máte svoju záhradu, alebo možno len mini záhradku s malým, ale vaším roztomilým priestorom. Nie ste pestovatelia, ani chovatelia, a radi by ste svoj kúsok zeme pod holým nebom využili nejako praktickejšie... možno práve na relax.

Ale! Dokonalý relax si čosi vyžaduje. Stolovanie a ležanie priamo na tráve je síce romantické, no už čoskoro vás omrzí štípanie dotieravého hmyzu. Mravce v raňajkách? Toto asi nie je vaša predstava idylického občerstvenia na čerstvom vzduchu? A tak zistíte, že vaša záhradka nutne potrebuje záhradný stôl!

Zahradny stol

Najväčšou klasikou v tunajších záhradách zvykli byť biele plastové stoly a biele plastové kreslá. Sú ľahké, čo je výhodné pri ich častejšej manipulácii (zvnútra von, zvonku dnu...), ak ste ich aj zabudli na daždi a sú celé od blata, ich údržba je absolútne jednoduchá – pretriete vlhkou handričkou a hotovo. A asi najviac zaujímavá je ich cena, pri ktorej netreba siahať hlboko do vrecka. Tu sa ale výhody plastového záhradného nábytku končia a časom sa z nich stávajú dokonca nevýhody. Nízka hmotnosť začne prekážať vo chvíli keď vám silnejší vietor vyvráti stôl, nepozorné dieťa alebo dospelý spadne z labilnej stoličky, šantivá mačka prevrhne plastové kreslo, stôl pri častej manipulácii a pod ťažšou váhou začne praskať, škrabance

sú viditeľné na všetkých možných miestach, a takto to pokračuje až zistíte, že hoci máte svoju záhradnú plastovú súpravu len pomerne krátky čas, už k nej musíte dokúpiť 2 kreslá, alebo dokonca nový jedálenský stôl. A tak pre vás prestáva byť lákavá aj doteraz pomerne príťažlivá cena, pretože platiť málo za nekvalitu sa naozaj neoplatí. Obzvlášť ak ide o zariadenie v záhrade, ktoré je vystavované náročným podmienkam exteriéru. Ale tá túžba po dokonalom relaxe... Predstava posedenia s priateľmi pri dobrotách z grilovačky, voňavých koláčoch a chutnom vínku je tak lákavá, že pre jednu zlú skúsenosť so záhradným nábytkom by ste sa jej nemali vzdávať! Tentokrát ale vyberajte dôsledne! Váš nový záhradný stôl musí byť pevný, ťažký až robustný, odolný a zároveň ekologický. Začnite sa preto obzerať po nábytku, ktorý je vyrobený z kvalitného dreva, pričom najvhodnejší je práve dub a smrek. Manipulácie s novým záhradným stolom sa netreba báť, vy ho už totiž viac nemusíte prenášať do vnútra. Kvalitný záhradný stôl vyrobený z dreveného masívu bez akéhokoľvek poškodenia vyčká v záhrade na svoj čas. Prečká zasnežené zimy, aj upršanú jeseň, len aby sa vám pri najbližšej príležitosti mohol predviesť v celej svojej kráse – bez poškodenia od zimy, vody, hmyzu, či iných drobných záhradných živočíchov a to v maximálnej možnej životnosti. Záhradné stoly z masívu , vám budu slúžiť dlhé roky.

zp8497586rq
Go to top