stolicky

Záhradný nábytok

Zahradny nabytok

Ak už ste dokonale spokojní s výzorom svojho interiéru, je čas zamerať sa na kúsok exteriéru, ktorý vlastníte. Nech už ide o záhradu, ktorá je súčasťou vášho rodinného domu, chaty, či záhradného domčeka, alebo o skrášlenie vašej terasy či balkóna.

 

Aj malinký kúsok „pod holým nebom“ vám môže vyčariť kúzelnú atmosféru na ranné kávičky, poobedňajšie leňošenie na slniečku, či večernú romantiku s výhľadom na hviezdne nebo.

  1. plnohodnotnému relaxu na čerstvom vzduchu vám pomôže kvalitný záhradný nábytok.

Pri jeho výbere musíte brať do úvahy viacero kritérií.

Tým najhlavnejším sú samozrejme vaše potreby. Ak máte menšiu terasu, ktorú túžite využívať na romantické posedenia pri káve alebo vínku, postačí vám záhradná lavica, alebo menšie záhradné kreslá a stolík. Pri väčšej záhrade sa ráta z času na čas aj s väčším počtom návštevníkov, preto by jej zariadenie malo pripomínať prinajmenšom vybavenie vašej jedálne.

Zahradny nabytok

Väčšie záhrady ale ponúkajú okrem kvalitného stolovania aj dostatočný priestor pre hry, oddych spánok a romantiku, stačí si len zvoliť správny záhradný nábytok.

Všetkým romantickým dušiam ulahodí napríklad altánok, ideálny na rodinné oslavy či romantiku vo dvojici.

Spokojný spánok dosiahnete v pohodlných hojdacích sieťach, alebo v štýlovom hojdacom kresle.

Vaše deti sa zabavia na detskom pieskovisku, či pri veternom mlyne, a lásku si môžete nechať vyznávať na romantických záhradných laviciach hoc aj pri ružovom kre...

Možností ako zariadiť svoj exteriér je mnoho. Tak ako je aj na trhu množstvo rozličných kusov záhradného nábytku. Aby ste sa rozhodli správne, pri výbere konkrétneho kusu vždy pozerajte na materiál.

Pri záhradnom nábytku je to o to dôležitejšie, pretože tu máte dočinenia s nevyspytateľnou prírodou. Aby vám váš záhradný nábytok vydržal čo najdlhšie, vyberajte z druhov vyrobených z kvalitných drevených materiálov. Najideálnejší je pritom drevený masív, špeciálne upravený na vonkajšie podmienky. Pýtajte sa predajcu na povrchovú úpravu.

Váš záhradný nábytok musí byť odolný voči vlhkosti, poveternostným podmienkam, plesniam, ale aj škodcom. Drevený záhradný nábytok z masívu sa najčastejšie vyrába zo smrekového a dubového dreva. Tie mu totiž správnym ošetrením dodajú  dlhoročnú odolnosť, krásu a pohodlie pre váš záhradný relax.

Navštivte nás

Zahradny nabytok

 

Záhradné sedenie 

Záhradné sedenie

Drevený záhradný nábytok

Záhradný nábytok predstavuje súčasť každej záhrady. Dokonale dokáže doplniť jej architektonický vzhľad a svojim majiteľom ponúknuť priestor na relax počas príjemných letných dní. Keďže záhradný nábytok je nábytok, ktorý musí odolávať vonkajším vplyvom ako sú slnko, dážď, sneh je potrebné vyberať dôsledne. Materiál, z ktorého sa záhradný nábytok vyrába predstavuje kľúčovú úlohu, ktorá následne ovplyvňuje jeho dizajn, potrebnú starostlivosť a samozrejme aj jeho trvácnosť. Práve z tohto dôvodu je lepšie staviť na kvalitnejší materiál, ktorý vám dokáže vydržať aj desaťročia.

Drevený záhradný nábytok je azda najpopulárnejšou voľbou záhradného nábytku. Jedná sa o prírodný materiál, ktorý je veľmi vkusný a mimoriadne odolný aj vo vonkajšom prostredí. Medzi najbežnejšie dreviny patrí borovicový a dubový masív.

Borovicové drevo je vo svojej podstate považované za mäkké drevo. Práve vďaka tomu je aj výroba borovicového záhradného nábytku jednoduchšia a tým aj cenovo dostupnejšia širšej skupine ľudí.

Dubový masív je tvrdé drevo. Drevený záhradný nábytok z dubového masívu je podstatne odolnejší voči vonkajším vplyvom ako aj voči tlaku. Dubový záhradný nábytok pôsobí už na prvý pohľad veľmi vkusne a luxusne. Cenovo sa však pohybuje v tej vyššej kategórií.

Keď sa povie drevený záhradný nábytok takmer každý si predstaví klasický stôl a stoličky. Sortiment záhradného nábytku však ponúka podstatne viac. Základom je záhradný stôl z masívu. Tento stôl si však môžete vybrať v rôznych veľkostiach ako aj tvaroch. Už to nie sú len klasické obdĺžniky, ale aj okrúhle stoly poprípade stoly v tvare šesťuholníka. Pri dlhých obdĺžnikových stoloch sa odporúčajú na sedenie záhradné lavice. Vedia lepšie kopírovať dĺžku stola a súčasne dokážu poskytnúť viac priestoru na sedenie. Všetko je však vecou vkusu a tak vaše sedenie si môžete doplniť o vkusné záhradné stoličky ako aj pohodlné masívne kreslá.

Vyberte si aj vy kvalitný drevený záhradný nábytok. Oslovte samotného výrobcu a získajte ho za rozumnú cenu.

Go to top