stolicky

Nábytok do záhrady

lehatko do zagrady

Záhradky už v mnohých domácnostiach zažívajú stále častejšie svoje „zmŕtvychvstanie“. Už nepredstavujú len kúsok pôdy, v ktorej si môžeme vypestovať kvety do vázy, či bylinky do polievky.

 

 

 

Samozrejme je výhodné ponechať si nejaké to políčko aj na pestovanie bio zeleninky a bio ovocia. Veď zdravie nás a našej rodiny je prvoradé, avšak mnohí sa začínajú starať prostredníctvom záhradky chtiac nechtiac aj o svoje duševné zdravie. Zvyšok záhrady si tak ľudia konečne povyšujú na malý kúsok vlastného raja, v ktorom hlavne oddychujú, čítajú, popíjajú, spia, organizujú oslavy, romantické večere a spriadajú v ňom sny pre krajší a lepší život. Túto oázu oddychu si postupom času prispôsobujeme svojim potrebám a podľa nich si ho aj zariaďujeme. Ak ste v podobnom štádiu rozhodovania sa v kúpe záhradného nábytku, radi vám poradíme. Ako pri každom inom zariaďovaní interiéru / exteriéru, aj tu musíme brať v prvom rade ohľad na praktickú stránku. Keďže ide o vonkajšie podmienky, často vystavované nepriazniam počasia, najideálnejšiu voľbou zo všetkých materiálov je drevený masív, konkrétnu dub a smrek, ktoré patria k najpevnejším drevám s mimoriadnou kvalitou. Drevený záhradný nábytok z masívu je odolný voči vetru, vode, plesniam, aj všetkým možným záhradným tvorom. Ich pevnosť a robustnosť im zabezpečuje maximálnu možnú životnosť, preto sa ich kúpa vyplatí aj z finančného hľadiska.

lehatko do zahrady

Ďalšou tvárou praktickej stránky je ich využitie. Iný záhradný nábytok sa hodí pre rodinku s malými deťmi, iný pre slobodný pár, či starších dôchodcov. Ani v jednej záhrade by ale nemal chýbať záhradný jedálenský stôl a lavice. Jedlo na čerstvom vzduchu vždy chutnalo akosi lepšie, a inak tomu nie je ani dnes. 

Ak sú častými návštevníkmi vašej záhrady aj deti, porozmýšľajte nad kúpou dreveného záhradného pieskoviska, v ktorom sa môžu vaše ratolesti vyšantiť do sýtosti bez toho, aby ste sa o ne museli obávať.

Starších ľudí potešia pohodlné záhradné lavičky, aj hojdacie kreslá, či drevené záhradné kvetináče pre okrasné voňavé kvetiny. Hojdacie siete zas dokonale sadnú mladých párom pre popoludňajšie chvíľky oddychu, drevené záhradné kreslá zas potešia všetkých milovníkov elegancie. Akým nábytkom zariadite svoju záhradu je samozrejme na vás, podstatné je, aby ste si užili čo najviac pohodovej atmosféry vo vašich záhradných chvíľach.

zp8497586rq

Navštivte nás

Zahradny nabytok

 

Záhradné sedenie 

Záhradné sedenie

Drevený záhradný nábytok

Záhradný nábytok predstavuje súčasť každej záhrady. Dokonale dokáže doplniť jej architektonický vzhľad a svojim majiteľom ponúknuť priestor na relax počas príjemných letných dní. Keďže záhradný nábytok je nábytok, ktorý musí odolávať vonkajším vplyvom ako sú slnko, dážď, sneh je potrebné vyberať dôsledne. Materiál, z ktorého sa záhradný nábytok vyrába predstavuje kľúčovú úlohu, ktorá následne ovplyvňuje jeho dizajn, potrebnú starostlivosť a samozrejme aj jeho trvácnosť. Práve z tohto dôvodu je lepšie staviť na kvalitnejší materiál, ktorý vám dokáže vydržať aj desaťročia.

Drevený záhradný nábytok je azda najpopulárnejšou voľbou záhradného nábytku. Jedná sa o prírodný materiál, ktorý je veľmi vkusný a mimoriadne odolný aj vo vonkajšom prostredí. Medzi najbežnejšie dreviny patrí borovicový a dubový masív.

Borovicové drevo je vo svojej podstate považované za mäkké drevo. Práve vďaka tomu je aj výroba borovicového záhradného nábytku jednoduchšia a tým aj cenovo dostupnejšia širšej skupine ľudí.

Dubový masív je tvrdé drevo. Drevený záhradný nábytok z dubového masívu je podstatne odolnejší voči vonkajším vplyvom ako aj voči tlaku. Dubový záhradný nábytok pôsobí už na prvý pohľad veľmi vkusne a luxusne. Cenovo sa však pohybuje v tej vyššej kategórií.

Keď sa povie drevený záhradný nábytok takmer každý si predstaví klasický stôl a stoličky. Sortiment záhradného nábytku však ponúka podstatne viac. Základom je záhradný stôl z masívu. Tento stôl si však môžete vybrať v rôznych veľkostiach ako aj tvaroch. Už to nie sú len klasické obdĺžniky, ale aj okrúhle stoly poprípade stoly v tvare šesťuholníka. Pri dlhých obdĺžnikových stoloch sa odporúčajú na sedenie záhradné lavice. Vedia lepšie kopírovať dĺžku stola a súčasne dokážu poskytnúť viac priestoru na sedenie. Všetko je však vecou vkusu a tak vaše sedenie si môžete doplniť o vkusné záhradné stoličky ako aj pohodlné masívne kreslá.

Vyberte si aj vy kvalitný drevený záhradný nábytok. Oslovte samotného výrobcu a získajte ho za rozumnú cenu.

Go to top